Nasi grali na Mistrzostwach Świata

Utworzono: 11 wrzesień 2012
Odsłony: 2193

Zakończyły się 10. jubileuszowe Mistrzostwa Świata w Kajak Polo, które rozgrywane były w dniach 5-9.09.2012 na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. W zawodach wystartowało ponad 700 uczestników z 68 reprezentacji narodowych z 26 Państw z 5 kontynentów.

W sobotnich finałach w kategorii U-21, Niemki pokonały Francję 4:2, a Francuzi pokonali Wielką Brytanię 4:3. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki Nowej Zelandi, natomiast w kategorii mężczyzn Niemcy. Polki zajęły 5 miejsce a Polacy zostali sklasyfikowaniu na 9 pozycji.

W niedzielnych finałach w kategoriach seniorskich, w kategori kobiet Niemki pokonały Wielką Brytanię 4:1 a w meczu o trzecie miejsce Australia pokonała Nową Zelandię 2:0. Polki zajęły 8 miejsce.

W finale mężczyzn wygrali niespodziewanie Holendrzy, który pokonali po złotym golu w dogrywce Niemców 5:4. Trzecie miejsce zajęli obrońcy tytułu Francuzi pokonując 4:3 Australię. Polacy zajęli 11 miejsce.

Pełne informację o zawodach na stronie Mistrzostw Świata.
Kolejne MŚ w Kajak Polo odbędą się w 2014 roku we francuskiej miejscowości Thury-Harcourt. Natomiast 2013 roku Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Kajak Polo.
Zdjęcia: http://kayakpl.com (na zdjęciu po prawej Klaudia Sachmerda, po lewej Paweł Michalec)

Paweł Michalec, Łukasz Pilarz w drużynie seniorów, Marzena Wala w seniorkach oraz Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Kamila Bujnicka i Arkadiusz Pilarz w drużynach młodzieżowych U – 21 walczą na poznańskiej Malcie w Mistrzostwach Świata w Kajak Polo.
To niewątpliwie ogromny sukces naszych szkoleniowców i oczywiście samych zawodniczek i zawodników. Siedmiu zawodników z UKS Set Kaniów na Mistrzostwach Świata jest ogromnym osiągnięciem. Czy jednakże praca szkoleniowa, trud, zapał, wspaniała dyspozycja, w końcu koszulka z orzełkiem na piersi są doceniane choćby w jakimś minimalnym stopniu przez nasze społeczeństwo? Pytanie raczej z kategorii retorycznych.
Nasi zawodnicy nie byli statystami na Mistrzostwach i tak: Paweł Michalec (nr 5 po lewej) strzelił 7 bramek, Arkadiusz Pilarz (pierwsze zdjęcie u góry po lewej) – 7 bramek, Klaudia Sachmerda (gra z numerem 2) także 7, Kamila Bujnicka – 2, Marzena Wala – 1, Łukasz Pilarz – 1.
Do góry