Sprawozdanie z działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego SET Kaniów za rok 2011

Utworzono: 10 kwiecień 2012
Odsłony: 1680
 Uczniowski Klub Sportowy SET Kaniów w roku 2011 pracował w składzie:
prezes - Halina Błaszkiewicz, z-ca prezesa Jerzy Zużałek, członkowie: Janusz Feruga, Bogdan Bajerski, Jerzy Ciupak.
Komisja Rewizyjna: przewodniczący Janusz Hałas, członek: Andrzej Sachmerda
Instruktorzy szkolenia: Katarzyna Pilarz, Dariusz Pilarz.
W roku 2011, mimo wielu prac związanych z budową Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji, klub na swoim terenie był organizatorem imprez kajak polo o randze ogólnopolskiej, międzynarodowej, wojewódzkiej i powiatowej:
1.VI Międzynarodowy Turniej Kajak Polo,
2.Święto Sportu Kajak Polo o Puchar Starosty Bielskiego i Ogólnopolski Turniej dla dzieci i młodzików,
3.Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych,
4.Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo.
Zawodnicy UKS Set Kaniów szkoleni są we wszystkich kategoriach wiekowych i w sezonie 2011 brali udział w licznych imprezach międzynarodowych, takich jak:
w Essen, Pradze, Budapeszcie, na Litwie, Wiedniu, we Włoszech, w Holandii w Klubowych Mistrzostwach Europy oraz w Ogólnopolskich turniejach, tj.: w Leśnej, Choszcznie, w Mistrzostwach Polski Seniorów (seniorzy i juniorzy), w Warszawie, w Turnieju Zimowym – juniorzy, młodzicy, dzieci.
W w/w zawodach nasi zawodnicy uzyskali wysokie wyniki sportowe:
Mistrzostwa Polski Seniorów – brązowy medal,
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych – brązowy i V miejsce,
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - złoty medal w kategorii chłopców i dziewcząt,
Ostatnie wymienione zawody wliczane są do punktacji w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i nasz klub zdobył 42 pkt.
Najważniejszym osiągnięciem był udział zawodników UKS - u w Mistrzostwach Europy U-21 w Kajak Polo, gdzie Polska zdobyła w kategorii mężczyzn IV miejsce (udział brali Arkadiusz i Łukasz Pilarz), a także V miejsce Marzeny Wali w kategorii seniorek i XIII miejsce Pawła Michalca w kategorii seniorów. Należy podkreślić liczny udział zawodników UKS Set Kaniów w zawodach międzynarodowych, gdzie również przyczynili się do osiągnięcia wysokich wyników sportowych przez reprezentację Polski.
W roku 2011 pomimo bardzo trudnych warunków do szkolenia (budowa OSWiR) ze szkolenia w klubie skorzystało ok. 60 osób, cieszy fakt napływu młodych zawodników, którzy w latach następnych winni osiągać coraz lepsze wyniki sportowe.
Zawodnicy w roku 2011 skorzystali z dwóch zgrupowań szkoleniowych w okresie zimowym – Głuchołazy i w formie zgrupowania dochodzącego w okresie  letnim.
Godny podkreślenia jest także udział najmłodszych zawodniczek i zawodników w Mistrzostwach Śląska w kajakarstwie i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kajakarstwie, gdzie zawodnicy UKS Set również stawali na podium.
Szkolenie zawodników i ich udział w licznych turniejach oraz zdobycie wielu medali mogło być zrealizowane dzięki pomocy finansowej: Urzędu Gminy, Starostwa w Bielsku Białej, Urzędu Marszałkowskiego, Polskiego Związkowi Kajakowego, Śląskiej Federacji Sportu czy też Okręgowego Związku Kajakowego oraz dużej pomocy finansowej rodziców i wpłat własnych grupy seniorów.

Do góry