Juniorzy Mistrzami Polski

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 16 sierpień 2010
Odsłony: 1884
 Juniorzy UKS Set Kaniów w składzie: Pilarz Arkadiusz, Sobecki Adrian, Kawalec Jakub,  Banasiewicz Michał, Dudzik Krystian Mistrzami Polski w Kajak Polo w 2010 roku! (zdjęcia w Galerii)
W meczu finałowym juniorzy UKS Set Kaniów pokonali UKS Tanew Księżpol 8:5 a bramki zdobyli: Michał Banasiewicz, Adrian Sobecki, Jakub Kawalec – 3, Krystian Dudzik, Arkadiusz Pilarz – 2. W fazie eliminacyjnej w meczu tych drużyn padł remis 5:5, jednakże w finale Set zagrał bardzo mądrze taktycznie, od samego początku narzucił swój styl gry obejmując prowadzenie 5:1 i później cały czas kontrolował przebieg gry. Warto wspomnieć, że w tym zakończonym remisem meczu kaniowscy juniorzy przegrywali 1:4, więc nawet prowadząc wysoko nie można być pewnym zwycięstwa i ta świadomość cały czas dopingowała juniorów Seta, aby nie dać wydrzeć sobie zwycięstwa.
Gorzej powiodło się juniorom młodszym. Osłabieni brakiem najlepszego zawodnika zajęli 9 miejsce, a grali w składzie: Łukowicz Mateusz, Łukowicz Konrad, Sobecki Konrad, Płachno Szymon, Czarnecki Michał. Nie można jednakże tym młodym zawodnikom odmówić woli walki, starali się bardzo w każdym meczu, ale nie da się osiągnąć wyników mając za sobą niewiele treningów, a w tej drużynie właśnie występowali zawodnicy, którzy dopiero uczą się kajak polowego rzemiosła.
W kategoriach dziewczęcych UKS Set Kaniów nie wystawił żadnej drużyny.
Klasyfikacja końcowa X Mistrzostw Polski Juniorów i VII Mistrzostw Polaki Juniorów Młodszych:
Juniorzy:
I miejsce – UKS Set Kaniów, trener Dariusz Pilarz
II miejsce – UKS Tanew Księżpol – trener Piotr Olszewski
III miejsce – UKS Delfin Ślesin – trener Rafał Rachubiński
Królem strzelców został Patryk Solak z UKS Tanew Księżpol zdobywając 13 bramek, Arkadiusz Pilarz z UKS Set trafił do bramki 12 razy.
 Juniorki:
I miejsce – MOSW Choszczno (zdjęcie obok) – trener Norbert Watkowski
II miejsce – UKS Wda czarna Woda – trener Adam Roman
Najwięcej bramek zdobyła Marta Czekan z MOSW Choszczno.
Juniorzy młodsi:
I – LUKS Kwisa Leśna
II – UKS Tanew Księżpol
III – KTW Kalisz
Król strzelców – Woźnicki Jakub – LUKS Kwisa leśna – 31 bramek.
Juniorki młodsze:
I – MOSW Choszczno
II – LUKS Wda Czarna Woda
III – UKS Tanew Księżpol
Najwięcej bramek zdobyła Agnieszka Bączyńska LUKS Wda Czarna Woda – 16.juniorzy Mistrzami Polski