Brązowi seniorzy UKS Set Kaniów

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 09 wrzesień 2009
Odsłony: 2223

 Na wyremontowanym i zaadaptowanym dla potrzeb „wodnej” dyscypliny miejskim basenie po raz drugi z rzędu działacze LUKS-u Kwisa Leśna (miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie lubańskim, położone na Pogórzu Izerskim nad Kwisą) przeprowadzili w dniach od 5 do 6 września mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Były to dwunaste mistrzostwa Polski, wszak kajak polo jest dosyć młodą dyscypliną.
W prestiżowych zawodach rywalizowało 15 drużyn (pięcioosobowych), w tym cztery kobiece. Setki fanów kajakowej piłki (przygotowano trybunę na 160 miejsc, osób stojących był dwukrotnie więcej), kibicowało łącznie w 41 ciekawych i zaciętych meczach fazy grupowej, pół - i finałowej.

Czytaj więcej w rozwinięciu:

Nie zabrakło tam również seniorów UKS Set Kaniów, wystawili nawet dwie męskie drużyny, niestety, reprezentacji kobiet klub obecnie nie posiada, a jeszcze w zeszłym roku nasze seniorki były wicemistrzyniami Polski.
Zawodnicy UKS Set Kaniów ( na zdjęciu w koszulkach przekazanych przez Kontakt - Simon) w składzie: Paweł Michalec, Krzysztof Schiller, Borys Zubczewski, Bartłomiej Dawidek, Maciej Paszana, Piotr Bajerski, Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz musiała uznać wyższość zawodników z Choszczna i zadowolić się trzecim miejscem, chociaż w fazie eliminacyjnej udawało się pokonać zawodników MOSW. Warto zaznaczyć, że porażki były tylko jedno bramkowe. Mistrzami Polski zostali zawodnicy MOSW Choszczno I, wicemistrzami MOSW Choszczno II, a medal brązowy zdobyli zawodnicy UKS Set Kaniów.
Set Kaniów I - MOSW Choszczno II   4 : 3
Set Kaniów I - Kwisa Leśna III  12:0
Set Kaniów I - Canoe Swarzędz  7 : 1
MOSW Choszczno I - Set Kaniów I  6 : 5
Set Kaniów I - Kwisa Leśna I  1 : 0
1/4 finał Set Kaniów I - MOSW Choszczno II  5 : 4
1/2 finał MOSW Choszczno I - Set Kaniów I   4 : 2
Mały finał: MOSW Choszczno II - Set Kaniów I  5 : 4
Finał: MOSW Choszczno I - MOSW Choszczno II 7 : 4
Do góry