Świetne wyniki w 27 Międzynarodowym Turnieju we Włoszech

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 17 lipiec 2016
Odsłony: 1608

Już od 3.07.2016 roku nasi zawodnicy przebywali we Włoszech w miejscowości Castello Di Porperutto, aby przygotować się do startu w dniach 9 - 10.07. 2016 w wielkim Międzynarodowym Turnieju o Puchar Italii. Jest to najstarszy turniej kajak polo organizowany we Włoszech, co gospodarze z dumą podkreślają we wszystkich materiałach dotyczących tych zawodów.
W tych przygotowaniach uczestniczyły dziewczęta: Sandra Pilarz, Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominika Sojka, Hanna Sojka oraz Wojciech Pilarz, Jakub Witkowski, Jakub Cebula, Kordian Kupczak i Kamil Król. Grupa seniorów dojechała wprost na sam turniej i występowała w składzie: Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Piotr Bajerski, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek.

Po bardzo zaciętych meczach drużyna seniorów w finale przegrała z Great Britain National U21 Team jedną bramką i zajęła drugie miejsce.
W Dywizji III nasze dziewczęta wzmocnione jedną zawodniczką z UKS Olimpijczyk Kliniska nie miały sobie równych i zdobyły najwyższe trofeum. Należy przypomnieć, że zawodniczki UKS Set w ubiegłym roku, po trzech zwycięstwach z rzędu, przywiozły na stałe do Kaniowa okazały Puchar, a w tym roku podtrzymały znakomitą serię zwycięstw i zapisały się w Kronice The Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy, jako czterokrotny zwycięzca w kolejnych latach tego prestiżowego Turnieju.
Ponownie doskonale spisała się grupa naszych młodych juniorów wygrywając swoją grupę  i zdobywając piękny Puchar zwycięzcy. Drużynie został wręczony również nowy kajak ufundowany przez CS Kajak z Sacile we Włoszech.
Nasze najmłodsze zawodniczki Dominka(14 lat)i Hania(12 lat) Sojka startowały w III Dywizji. Dominika wraz ze starszymi dziewczętami zajęła I miejsce, a Hania razem z reprezentacją Polski w kategorii U-21 uplasowała się na trzecim miejscu.  Gratulacje!
Wyjazd mógł się odbyć dzięki dofinansowaniu Gminy Bestwina oraz Śląskiego Związku Kajakowego .